top of page
projects.

projects.projeler

about.hakkında

issuu-logo-stacked-colour_0.png

Fürüzan Melis Bağatır holds Bachelor's and Masters's degrees in Graphic Design from the Bilkent University, Ankara and Mimar Sinan University, Istanbul, Turkey respectively and received the Dean’s Recommendation of Honor. She took advanced graphic design, book design courses from Parsons, SVA, and RISD. She has over 15 years of experience in the field.

 

Melis specializes in design services for global businesses such as branding and creating printed materials by crafting creative solutions. 

Fürüzan Melis Bağatır, lisans ve yüksek lisans derecelerini sırasıyla Bilkent Üniversitesi, Ankara ve Mimar Sinan Üniversitesi, İstanbul’da Grafik Tasarım dalında onur derecesiyle tamamlamıştır. Kendisini tasarım alanında daha geliştirmek için Parsons, New York; SVA, New York ve RISD, Providence'dan (Amerika) ileri grafik tasarım ve kitap tasarımı dersleri almıştır. Alanında 15 yıldan fazla deneyime sahiptir.

 

Melis, yaratıcı çözümler üreterek global şirketleri markalaştırma ve basılı materyaller oluşturma gibi grafik tasarım hizmetlerinde ve tasarım danışmalığı dallarında uzmanlaşmıştır.

about.

services.servisler

I provide an extensive choice of design services to help turn my clients’ visions into realities. Get in touch today and discover how I can transform the most abstract concept into something exceptional.

 

Müşterilerimin vizyonlarını gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olmak için kapsamlı bir tasarım hizmetleri seçeneği sunuyorum. Bugün iletişime geçin ve en soyut konsepti olağanüstü bir şeye nasıl dönüştürebileceğimi keşfedin.

Website Design 

Websitesi Tasarımı

Corporate Identity Design

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Printed Material Design

Basılı Malzeme Tasarımları

Video Production

Video Prodüksiyonu

Social Media Design

Sosyal Medya Mecraları için Tasarım

Branding

Markalaşma

contact.iletişim

    Thanks for submitting!

    Gönderiminiz için teşekkürler!

    contact.
    bottom of page